Wakacyjne spotkanie LSO

WAKACYJNE SPOTKANIE LSO

W poniedziałkowy wieczór Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii spotkała się, by podsumować cały rok posługi. Pierwszym punktem była Eucharystia w intencji LSO, nowych powołań do LSO, do seminarium i życia konsekrowanego z naszej parafii. Ministranci i lektorzy przygotowali uroczystą asystę, której nie powstydziłaby się niejedna katedra. Przypadające święto św. Jakuba, wspomnienie św. Krzysztofa oraz liturgia słowa na ten dzień sprzyjały refleksji na temat powszechnego powołania do świętości oraz znaczenia służby w życiu chrześcijanina, szczególnie członka LSO. Następnie przy ognisku wszyscy najedli się do syta upieczonymi przez siebie kiełbaskami. Nadmiar pozyskanej w ten sposób energii znalazł ujście w emocjonujących rozgrywkach piłki nożnej, w których nie przeszkadzała różnica wieku ani stażu posługi. Spotkanie zakończyło się w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za cały rok posługi przy ołtarzu i życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego oraz licznych nowych współbraci w przygodzie z liturgią!