24. 07. 2022 r. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA C

17: 00 – za parafian

****************************************************************************

1. DZISIAJ:
  • gdyby nie wypadała niedziela, obchodzilibyśmy wspomnienie świętej Kingi, Księżnej Sądeckiej;
  • święto patronalne policji i samorządowców;
  • po sumie – poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców, by owocnie służyli bliźnim i uniknęli wypadków – w związku z tradycyjnym dniem św. Krzysztofa, wypadającym w dniu jutrzejszym;
  • o godz. 17: 00 – Msza święta połączona z nieszporami i Litanią do Krwi Pana Jezusa.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • jutro – święto świętego Jakuba Apostoła;
  • we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • w piątek – wspomnienie świętej Marty, siostry Marii i Łazarza; z kart Ewangelii wiemy o ich wielkiej przyjaźni z Chrystusem.
  1. Jutro i w sobotę Msza święta będzie o godz. 6:30. Ponadto jutro również o 18:00.
  1. We wtorek o godz. 17: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia.
  1. W środę, w czwartek i w piątek Msza święta będzie o godz. 18: 00.
  1. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie i oświetlenie świątyni.
  1. Składamy serdeczne “Bóg zapłać”:
  • osobom z wyznaczonych domów zza wody za posprzątanie kościoła, za kwiaty ołtarzowe…
  • Panu Czesławowi za pomoc i doradztwo w sprawach parafii, pomoc w pogrzebie.
  • Panu organiście Bogumiłowi za wszelkie wskazówki liturgiczne i dobrą współpracę.
  • Właścicielom sklepu ARKA, Pani Elżbiecie za wsparcie plebani i spotkania Liturgicznej Służbu Ołtarza.
  • Restauracji „Tarasowa” za wyżywienie i wszelką życzliwość.
  1. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów zza wody od panów: Bogusława i Aleksandra Grybel oraz Dawida Brenneisen do pana Wiesława Sztaby.
  2. Zapraszam serdecznie Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii na spotkanie przy grillu podsumowujące rok posługi jutro na 18:00. Rozpoczniemy Mszą świętą w intencji LSO, nowych powołań do służby liturgicznej, kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszam również wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszej LSO. Jesteście mile oczekiwani.

1. INTENCJE MSZALNE:

25. 07. P. 6: 30 – + Edward Gajewski – od Franciszki i Czesława Lignar

18:00 – w intencji LSO, nowych kandydatów do LSO, kapłaństwa i życia    konsekrowanego z naszej parafii.

26. 07. Wt. 17: 30 – dziękczynna za łaski w rodzinie Korzeniów, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie

27. 07. Śr. 18: 00 – + Edward Gajewski – od swatów z Binczarowej z rodziną

28. 07. Cz. 18: 00 – + Edward Gajewski – od sąsiadów ze Śliwówki (1)

29. 07. Pt. 18: 00 – + Edward Gajewski – od sąsiadów ze Śliwówki (2)

30. 07. S. 6: 30 – + Edward Gajewski – od sąsiadów ze Śliwówki ( 3 )

31. 07. – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

7: 30 – + Edward Gajewski – od sąsiadów Skrabów

10: 00 – + Andrzej i Irena Kwaśniak – w rocznice śmierci

17: 00 – za parafian

11. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask; przybyłym Gościom miłego odpoczynku; rolnikom szczęśliwych żniw.

12. Czytajmy katolicką prasę i dobrą lekturę. Pogłębianie religijnych wiadomości jest obowiązkiem ucznia Chrystusa.

13. Zapraszamy do uczestnictwa w 45. Rzeszowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę i do zapisów na Światowe Dni Młodzieży.