Koronawirus. Dyspensa Biskupa Rzeszowskiego

W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup rzeszowski Jan Wątroba, stosownie do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 13 marca br. udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszach świętych osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nam nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem. Dyspensa obowiązuje do końca marca 2020 r. zarówno diecezjan, jak i tych, którzy przebywają na terenie diecezji rzeszowskiej.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekaz.

Dodane 28.03.2020:

W zaistniałej sytuacji kolejnych obostrzeń przepisów dokonywanych przez władze

państwowe Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia

we Mszy świętej w niedziele i inne święta nakazane oraz wiernym przebywającym na

terytorium Diecezji Rzeszowskiej od dnia 28 marca 2020 roku aż do odwołania.

Wierni są proszeni, aby dostosowali się do zarządzeń władz państwowych.

Obowiązuje ograniczenie liczebne uczestników Mszy św. do 5 osób