10. 02. 2019 r. – 5 NIEDZIELA ZWYKŁA C

****************************************************************************

INTENCJE MSZALNE:

7: 30 – dziękczynna za łaski – w 50 rocznicę ślubu Stanisława i Haliny

z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie na każdy

dzień po najdłuższe lata – od dzieci z rodzinami

10: 00 – + Blandyna i Edward Rogal – w 7 rocznicę śmierci Blandyny

17: 00 – za parafian

****************************************************************************

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na witraże.

2. Jutro – w dniu Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy obchodzili 27. Światowy Dzień Chorego. Zachęcam do zapoznania się z Orędziem Ojca św. Franciszka na ten Dzień. Starajmy się pomóc ludziom cierpiącym i samotnym nie tylko przez modlitwę, ale także konkretne dzieła miłości. Bądźmy dobrymi Samarytanami. Św. Matka Teresa z Kalkuty mówiła o sobie: „Nie robię wielkich rzeczy, robię rzeczy małe, za to z wielką miłością.” Pamiętajmy, że nawiedzenie chorych jest zaliczane do tak zwanych uczynków miłosiernych wobec ciała.

* Msza święta będzie o godz. 6: 30.

3. We wtorek o godz. 16: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego intencji chorych parafian       i ich rodzin, a po nim Eucharystia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Po Mszy św. będzie spotkanie Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio.

4. W środę, w czwartek i w piątek Msza św. będzie o godz. 17: 00; w sobotę o godz. 6: 30.

5. W czwartek przypada święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się po Mszy świętej rannej 40. godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem, wynagradzające Chrystusowi za grzechy świata i naszej parafii. Będzie trwało przez trzy niedziele do s u m y.

* Zapraszam wszystkich na chwilę a d o r a c j i.

* Z racji trzeciej niedzieli miesiąca będzie także, po Mszy św. o 7: 30, zmiana tajemnic różańcowych.

7. Składamy serdeczne “Bóg zapłać”:

– osobom, które przyszły w poniedziałek na godz. 9:00: rozebrały szopkę i choinki

oraz poustawiały ławki w kaplicy,

– osobom z wyznaczonych domów za posprzątanie wczoraj kościoła i za ofiarę,

– pani Wandzie Rogal za kwiaty ołtarzowe,

– wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na witraże.

8. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów

od panów: Grzegorza i Bogusława Klimkowiczów do pana Emila Kamińskiego.

9. W GCK.u odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 projekcja jednego z najlepszych filmów

biograficznych kina chrześcijańskiego „Ignacy Loyola”. Szczegóły znajdują się na plakacie.

10. Nakazy podatkowe roznoszone są przez gońców Gminy Gorlice. Wpłaty podatkowe przyjmowane będą od 4 do 15 marca w budynku wiejskim.

11. Ośrodek Kultury Gminy Gorlice prowadzi nabór na stanowisko pracownika gospodarczego

do budynku wiejskiego w Ropicy Polskiej w wymiarze 1/2 etatu.

Osoby ubiegające się powinny być zarejestrowane w urzędzie pracy.

12. Zachęcam do korzystania z katolickiej prasy. Dla dzieci jest dodatkowo nowosądecki  Promyczek Dobra”.

13. Zmarł śp. Ks. Tadeusz Michalik – emerytowany proboszcz parafii Turza. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Tadeusza do kościoła parafialnego w Turzy dzisiaj o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Turzy jutro o godz. 13: 00. Polecajmy jego duszę

Miłosierdziu Bożemu: Doby Jezu,….