25. 11. 2018 – Uroczystość Chrystusa Króla, B

INTENCJE MSZALNE:

7: 30 – + Franciszek i Ryszard Mituś – w rocznicę śmierci Franciszka

10: 00 – + Wanda i Jan Sośniak – w rocznicę śmierci Wandy

16: 30 – za parafian

1. DZISIAJ:

ostatnia niedziela roku liturgicznego,

dzień KSM-u i Akcji Katolickiej.

* Na Mszach świętych przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramentem

ponowieniew 100.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – Aktu przyjęcia

Jezusa Chrystusa za Króla i Pana;

* Po sumie – spotkanie kandydatów do Bierzmowania;

* o godz. 16: 30 będzie Różaniec za dusze wypominane i Msza święta wieczorna.

2. Jutro Msza święta będzie o godz. 6: 30.

3. We wtorek o godz. 16: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką w intencji dusz wypominanych i Eucharystia.

4. W środę, w czwartek i w piątek Msza święta o godz. 17: 00.

5. W piątek przypada święto świętego Andrzeja Apostoła.

6. W pierwszą sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8: 00.

7. Przyszła niedziela, 2 grudnia, będzie I. NIEDZIELĄ ADWENTU.

Rozpocznie się nowy rok duszpasterski w Kościele w Polsce pod hasłem:

W mocy Bożego Ducha”.

– Składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

* O godz. 16: 30 będą Godzinki ku czi Matki Bożej Niepokalanej i Msza święta wieczorna.

8. Tradycyjnie pan Organista będzie roznosił od jutra opłatki po katolickich rodzinach całej parafii. Przyjmijmy go, jak dotychczas, życzliwie. Ofiara składana mu z tej racji jest wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę w kościele.

9. Jutro, 26 listopada, w Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach o godz. 18: 00 rozpocznie się kurs przedmałżeński.

10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w przedsionku kościoła u Pań z Parafialnego Zespołu Caritas małą lub dużą świecę wigilijną. Dochód przeznaczony jest w całej Polsce na pomoc najbiedniejszym dzieciom na święta i ferie.

11. Składamy serdeczne “Bóg zapłać”:

– osobom z wyznaczonych domów za posprzątanie wczoraj kościoła, za kwiaty ołtarzowe i   ofiarę,                                                                                                                  panom: Zdzisławowi Boczoniowi i Czesławowi Goździewiczowi za pracę wykonaną         w kaplicy – zdjęcie planszy na hasło nowego roku duszpasterskiego, 

– panu Leszkowi Szczepanikowi za podarowanie kratek wentylacyjnych dla plebanii  i ich zamontowanie,                                                                                                                  – wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem       i oświetleniem kościoła.

12. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów  od pana Bolesława Skraby i pana Czesława Kawy do pana Damiana Marondel. W Adwencie nie stroimy kwiatami ołtarza, z wyjątkiem Matki Bożej.

13. Jak co niedzielę, zachęcam do nabycia i czytania katolickiej prasy; uczmy też tego dzieci.

                          

                              KRÓLUJ NAM CHRYSTE!