25. 07. 2021 r. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. DZISIAJ:

– po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych –

Ojciec św. Franciszek wystosował na ten Dzień specjalne orędzie – jest na stronie

internetowej parafii;

– gdyby nie wypadała niedziela, obchodzilibyśmy święto świętego Jakuba Apostoła;

* po sumiepoświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców, by owocnie służyli bliźnim i uniknęli wypadków – w związku z tradycyjnym dniem świętego Krzysztofa, dzisiaj wypadającym;

* o godz. 17: 00 Msza święta połączona z nieszporami i Litanią do Krwi Pana Jezusa.

1. W tym tygodniu patronują nam:

* jutro święty Joachim i święta Anna, Rodzice Najświętszej Maryi Panny,

* w czwartek święta Marta, siostra Marii i Łazarza; z kart Ewangelii wiemy o ich

wielkiej przyjaźni z Chrystusem;

* w sobotęświęty Ignacy Loyola, wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów;

1. Jutro i w sobotę Msza święta będzie o godz. 6: 30.

1. We wtorek o godz. 17: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia.

1. W środę, w czwartek i w piątek Msza święta będzie o godz. 18: 00.

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił dzisiejszą niedzielę „Dniem Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie”. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na osoby poszkodowane.

1. W przyszłą niedzielę – 1 sierpnia – wspominać będziemy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było wielkim zrywem narodowym dla odzyskania wolności.
  1. Sierpień, który w niedzielę się rozpocznie jest miesiącem abstynencji.

2. Składamy serdeczne “Bóg zapłać”:

osobom z wyznaczonych domów za posprzątanie wczoraj kościoła, wystrój kwiatami i złożoną ofiarę,

– wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na ogrzewanie i oświetlenie kościoła.

3. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów z Ćwierci od pana Józefa Miki do pana Romana Pabisa.

1. Solenizantom dnia dzisiejszego i Solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

1. Czytajmy katolicką prasę. Nie zapominajmy o dobrej lekturze. Pogłębianie religijnych wiadomości jest obowiązkiem ucznia Chrystusa.