18. 07. 2021 r. – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. DZISIAJ:

* po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańcowych;

* na sumie – zapowiedź przedślubna: nr 10 / 2021;

* o godz. 17: 00 Msza święta połączona z nieszporami i Litanią do Krwi Najświętszej.

1. Jutro i w sobotę Msza święta będzie rano o godz. 6: 30.

1. We wtorek o godz. 17: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia.

1. W środę, w czwartek i w piątek Msza święta będzie o godz. 18: 00.

1. W tym tygodniu czcić będziemy w liturgii Kościoła:

* w czwartek świętą Marię Magdalenę, znaną nam z kart Ewangelii;

* w piątek świętą Brygidę, Patronkę Europy;

* w sobotę świętą Kingę, Księżnę Sądecką.

1. W przyszłą niedzielę:

* po sumie poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowcóworaz zbiórka ofiar do puszek w związku z tradycyjnym dniem świętego Krzysztofa,

* o godz. 10: 30 będzie suma odpustowa ku czci świętej Anny w Sękowej.

– składka przeznaczona będzie na ogrzewanie i oświetlenie kościoła.

1. Składamy serdeczne “Bóg zapłać” osobom z wyznaczonych domów za posprzątanie

wczoraj kościoła.

1. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów z Gór

od pani Emilii Jedleckiej, pana Andrzeja Jedleckiego i pana Franciszka Jedleckiego do pana Stanisława Tumana.

2. Spotkanie dla osób zapisanych na 44 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską w grupie bł. Karoliny odbędzie się w kościele św Jadwigi w Gorlicach we wtorek (20.07.2021). Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe przygotowujące do nauczania religii w szkole. Szczegóły na stronie internetowej.

4. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z informacją o wakacyjnym kursie gry na keyboardzie/organach/pianinie prowadzonym przez panią organistkę z parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.