28. 07. 2019 r. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA C

****************************************************************************

DZISIAJ:

o godz. 10: 30 – suma odpustowa w Sękowej ku czci świętej Anny;

* o godz. 17: 00 Msza święta połączona z nieszporami i Litanią do Krwi Pana Jezusa.

W tym tygodniu patronują nam:

* jutro święta Marta, siostra Marii i Łazarza; z kart Ewangelii wiemy o ich wielkiej

przyjaźni z Chrystusem;

* w środę święty Ignacy Loyola, wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów;

* w czwartek święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel redemptorystów.

Jutro Msza święta będzie o godz. 6: 30.

We wtorek o godz. 17: 30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia.

W środę czwartek i piątek Msza święta będzie o godz. 18: 00.

W czwartek – 1 sierpniawspominać będziemy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było wielkim zrywem narodowym dla odzyskania wolności. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.

* Msza święta będzie o godz. 8:00 i o godz. 18: 00 – z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, z racji pierwszego czwartku miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca ( 2 sierpnia ) można zyskać odpust zupełny , tzw. “odpust Porcjunkuli”, z racji Matki Bożej Anielskiej.

* Msza święta będzie o godz. 6: 30 i o 18: 00 ku czi Najświętszego Serca

Pana Jezusa.

Spowiedź pierwszopiątkowa:

* w czwartek od godz. 16: 30dzieci po klasie III, IV, V i VI SP,

* w piątek od godz. 16: 30 młodzież po klasie VII, VIII oraz starsi.

W pierwszą sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8: 00.

Zbliża się sierpień Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

W niedzielę, 4 sierpnia, wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6:30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w relacjach o godz.: 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00, zaś o godz. 20:30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie. Na stronie internetowej radia VIA (radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

Składamy serdeczne “Bóg zapłać”:

osobom z wyznaczonych domów za posprzątanie wczoraj kościoła, za kwiaty ołtarzowe…

Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom domów od pana Romana Wojtasa do pani Krystyny Masztafiak i pana Pawła Krupy

INTENCJE MSZALNE:

29. 07. P. 6: 30 – + Jadwiga Laskoś – od wnuczki Małgorzaty z rodziną

30. 07. Wt. 17: 30 – + Jadwiga Laskoś – od wnuczki Justyn y i prawnuka Konrada

31. 07. Śr. 18: 00 – + Jadwiga Laskoś – od wnuczki Danuty z rodziną

01. 08. Cz. 8:00 – O Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej z okazji 80-tyuch urodzin Wandy Lewińskiej-Gniadek- intencja od dzieci z rodzinami

18: 00 – + Maria i Tadeusz Dusza

02. 08. Pt.: 6: 30 – + Józef Praiznar – w 30 dzień po śmierci – od dzieci z rodzinami

18: 00 – + Ryszard Posłuszny – od Mateusza Abrama z rodziną

03. 08. S. 8: 00 – + Ryszar Posłuszny – od Katarzyny Antolak z rodziną

04. 08. – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

7: 30 – + Maria Wacławik – rocznica śmierci

10: 00 – dziękczynna – w 25 rocznicę ślubu Izabeli i Damiana – z prośbą

o dalsze łaski, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego

i zdrowie dla Jubilatów i rodziny

17: 00 – za parafian

W zeszłym tygodniu w ramach akcji „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy” organizowanej przez MIVA Polska zebraliśmy 861,30 zł oraz 100 koron węgierskich. Bóg zapłać za ofiary i otwarte serce.

Czytajmy katolicką prasę. Wyjeżdżając na urlop nie zapomnijmy o dobrej lekturze. Pogłębianie religijnych wiadomości jest obwiązkiem ucznia Chrystusa.